Citát
Iustitia

 

 
Úvodní strana
Dokumenty lidská práva
Dokumenty sociální otázky
Ostatní dokumenty
Statut
Kontakt
Dokumenty sesterských organizací
Centrum pro sociální učení
Spolupracovníci
Informace
 

Mzdy v Česku by se měly zvyšovat výrazně rychleji vzhledem k růstu ekonomiky, potvrzují statistici

Kupní síla průměrné mzdy v Česku činí jen 59 procent unijního průměru, zatímco výkonnost ekonomiky (hrubý domácí produkt v paritě kupní síly) přitom dosahuje 86 procent průměru Evropské unie. Vyplývá to z porovnání, které ve čtvrtek zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

"Vzhledem k vyšší konkurenceschopnosti a silnějšímu výkonu ekonomiky je zde prostor pro rychlejší zvyšování mezd. K tomu dochází v posledních dvou letech," říká Dalibor Holý, ředitel odboru statistiky trhu práce a rovných příležitostí ČSÚ. Porovnání se týká údajů za rok 2014 – nejnovějších, která jsou ze všech členských států EU k dispozici (kromě Řecka a Chorvatska, které včas nedodaly věrohodná data).

Pokud nezohledníme rozdílnou cenovou úroveň (přepočet na uměle vytvořenou jednotku PPS), klesne průměrná česká mzda z 59 na 37 procent průměru Evropské unie. "Patří nám tak 19. pozice v žebříčku unijních zemí," upřesňuje předsedkyně ČSÚ Iva Ritschelová.

Nejvyšší mzdy v absolutním vyjádření (po přepočtu kurzu) měli lidé v Lucembursku, Dánsku a Irsku, mimo Evropskou unii pak ve Švýcarsku a Norsku. Naopak nejnižší výdělky jsou v Bulharsku (ani desetina lucemburské úrovně), Makedonii a Rumunsku.

Téměř pětina (18,7 procenta) zaměstnanců v Česku se podle statistiků nachází v tzv. pracující chudobě. Pobírají totiž méně než dvě třetiny mediánové mzdy. Unijní průměr dosahuje 17,2 procenta. Medián představuje hodnotu mzdy zaměstnance uprostřed jejich pomyslné řady. To znamená, že polovina hodnot mezd je nižší a druhá polovina je vyšší než medián. Tento ukazatel je tedy méně zkreslený případnými extrémně vysokými či nízkými platy než průměr.

Střední a východní Evropa se nicméně v posledních letech mírně přibližuje ke mzdové úrovni západní Evropy. Od roku 2008 stouply hodinové mzdové náklady v Česku o 17 procent, zatímco třeba v Německu jen o osm procent. V Bulharsku stouply reálně dokonce o 65 procent, v Rumunsku o 39 procent a v Estonsku o 14 procent, naopak v Portugalsku klesly o 12 procent. V celé EU se mzdové náklady reálně zvýšily pouze o tři procenta.

"Údaje z Řecka bohužel už delší dobu nejsou k dispozici, netroufáme si je ani odhadovat," dodává k tomu Jitka Erhartová, vedoucí oddělení statistiky práce ČSÚ.

Porovnání se týká hrubé mzdy a nezohledňuje různě vysoké daně a další povinné odvody. Například v severských zemích jsou sice povinné odvody vysoké, ale zase díky nim mají uhrazeny už všechny veřejné služby, vysvětluje Holý.

Holý upozorňuje i na další údaje, které statistika může zkreslovat. Například na začátku ekonomické krize v Česku rostly mzdy hlavně díky tomu, že firmy propouštěly, což postihlo především nejhůře placené zaměstnance – aritmetický průměr tak stoupl. Naopak v posledních letech zaměstnanost stoupá, ale průměrný růst mezd přibrzďuje fakt, že firmy nabírají i hůře placené zaměstnance.

Výše mezd souvisí také se silou odborů, respektive s podílem zaměstnanců "pokrytých" kolektivní smlouvou. Zatímco ve Francii se odbory starají téměř o všechny pracovníky, v Česku je to jen zhruba polovina.

ihned

 

 

English German

Infoservis
20.4.2017
Václav Malý: Ekonomické zájmy v Číně nemohou převažovat nad humanismem
31.3.2017
Prezidenti COMECE a CEC společně diskutovali s prezidentem Junckerem budoucnost společné Evropy
10.3.2017
Václav Malý: Eutanazii neschvaluji! Jsem pro uchování života až do poslední chvíle
9.2.2017
Obchod s chudobou je nemravný, zastal se Ústavní soud ženy, kterou nevýhodná půjčka připravila o byt
20.1.2017
Signatáři Charty 77 píší premiérovi: Zasaďte se o propuštění čínského politického vězně